Natro Alan Adı Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Natro Alan Adı Sağlayıcısı için Ayarlar

Eğer alan adınızı natro’dan satın aldıysanız alan adınızı Ganipara’ya yönlendirmek için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Natro “Müşteri Paneli” sayfasına kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.

2. “Alan Adı Yönetimi” alanının altında bulunan “DNS Kayıt Yönetimi” linkine tıklayın. Ganipara’ya yönlendirmek istediğiniz alan adınızı seçip “Devam Et” butonuna tıklayınız.

3. A kaydı için gerekli ayarları yapalım. Bu örnekte “alanadi.com” örnek olarak kullanılmıştır. Sizin bu alan adı yerine kendi alan adınızı yazmanız gerekmektedir. Öncelikle “alanadi.com” için herhangi bir SERVER girilmişse bunu aşağıdaki ekran görüntüsündeki 1 numara ile işaretlenmiş silme butonu ile silinmesi gerekmektedir. Daha sonra 2 numaralı alan boş bırakılmalı ve 3 nolu alana Ganipara IP değeri olan 188.166.132.10 girilerek ekle butona tıklanmalıdı

Bu işlem’den sonra Host (A) kayıtları alanın da **alanadi.com** **188.166.132.10** şeklinde gözükmelidir.

4. CNAME kaydı için gerekli ayarları yapalım. Ekleyeceğimiz CNAME kayıdı “**www**” olacaktır. Bu örnekte “alanadi.com” örnek olarak kullanılmıştır. Sizin bu alan adı yerine kendi alan adınızı yazmanız gerekmektedir. Öncelikle “**www**” için herhangi bir SERVER girilmişse bunu aşağıdaki ekran görüntüsündeki 1 numara ile işaretlenmiş silme butonu ile silinmesi gerekmektedir. Daha sonra 2 numaralı alana “**www**” yazılmalı ve 3 nolu alana yonlendir.ganipara.com **- http:// olmadan -** yazılmalıdır. Daha sonra ekle butonuna tıklayınız.

Bu işlem’den sonra Host (CNAME) kayıtları alanın da **www** **yonlendir**.ganipara.com şeklinde gözükmelidir. Başarılı bir düzenleme sonrası ayarlarınızın aşağıdaki gibi olması gerekmektedir. Bu örnekte kullanılmak istenilen alan adı “monozebra.com” ve mağazanın Ganipara adresi monozebra.ganipara.com’dur.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra ganipara yönetici paneline giriş yapıp alan adınızı ganipara yönetim panelinize de eklemeniz gereklidir.

DNS kayıt değişikliklerin aktif olması alan adınınızın bulunduğu sağlayıcıya göre 24 saat’e kadar sürebilmektedir

Yine de yardıma ihtiyacınız mı var? Bize Ulaşın Bize Ulaşın