isimtescil.net Alan Adı Yönlendirme Nasıl Yapılır?

isimtescil.net Alan Adı Sağlayıcısı için Ayarlar

Alan adınızı isimtescil.net sağlayacısından aldıysanız aşağıdakileri yaparak alan adınızı Ganipara’ya yönlendirebilirsiniz.

*Uyarı: Aşağıdaki ekran görüntülerindeki alan adları, isimler ve IP adresleri örnek içindir. Ayarlamalarınızı yaparken kendi alan adınıza uygun seçenekleri seçmelisiniz.*

  1. isimtescil.net kontrol panelinize giriş yapın.
  2. Sayfanın üst bölümünde bulunan “Hybrid Panel” butonuna basın.

isimtescil.net alan adı ayarları1. Açılan pencereden “Tüm Domainlerim” bölümünden yönlendirmek istediğiniz alan adını seçin.

isimtescil.net alan adı ayarları2. DNS sekmesini seçin (1) ve “DNS Listesi” (2) butonuna basın.

isimtescil.net alan adı ayarları3. Sayfayı aşağı doğru kaydırarak A kayıtları bölümüne kendi alan adınızı belli eden girişi düzenleyerek 188.166.132.10 IP adresinin girişini yapın.

İsimtescil ayarları4. Sayfayı aşağı doğru kaydırarak CNAME kayıtları bölümüne kendi alan adınızı belli eden girişi ekleyin veya düzenleyin. Bu alandaki kayıt ganipara’da seçmiş olduğunuz mağaza adına yönleniyor olmalıdır. (Ör: example.ganipara.com) Bu alana girdiğiniz adres içinde http:// olmamalıdır.

isimtescil.net alan adı ayarları

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra ganipara yönetici paneline giriş yapıp alan adınızı ganipara yönetim panelinize de eklemeniz gereklidir.

DNS kayıt değişikliklerin aktif olması alan adınınızın bulunduğu sağlayıcıya göre 24 saat’e kadar sürebilmektedir

Yine de yardıma ihtiyacınız mı var? Bize Ulaşın Bize Ulaşın