Go Daddy Alan Adı Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Godaddy Alan Adı Sağlayıcısı için Ayarlar

Eğer alan adınızı Godaddy’den satın aldıysanız alan adınızı Ganipara’ya yönlendirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. Godaddy “Müşteri Paneli” sayfasına kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.
  2. Hesabınızda bulunan alan adlarını listelendiği “My Domains” sayfasına giderek kullanmak istediğiniz alan adı için “Domain Manager” sayfasını açınız.
  3. “Domain Details” sayfasında bulunan “DNS Zone File” sekmesine tıklayarak gerekli DNS ayarlarını yapalım.
  4. A kaydı için gerekli ayarları yapalım. Bu örnekte “alanadi.com” örnek olarak kullanılmıştır. Sizin bu alan adı yerine kendi alan adınızı yazmanız gerekmektedir. Aşağıdaki resimde belirtilen “2″ nolu alana tıklayınız.

Godaddy Alan Adı Ayarlar

Karşınıza “Edit Zone Record” şeklinde bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfanın bir ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz. Bu ekran görüntüsündeki “1″ nolu alana “Points to” alanına Ganipara IP değeri olan 188.166.132.10 girilerek “Save” butona tıklanmalıdır.

Godaddy Alan Adı Ayarlar

Bu işlem’den sonra Host (A) kayıtları alanın da @ 188.166.132.10 şeklinde gözükmelidir.

  1. CNAME kaydı için gerekli ayarları yapalım. Ekleyeceğimiz CNAME kayıdı “www” olacaktır. Bu örnekte “alanadi.com” örnek olarak kullanılmıştır. Sizin bu alan adı yerine kendi alan adınızı yazmanız gerekmektedir. “Domain Details” sayfasında CName kayıtları altında bulunan “www” kaydının yanındaki düzenle butonuna basın. Ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

Godaddy Alan Adı Ayarlar

Karşınıza “Edit Zone Record” şeklinde bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfanın bir ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz. Bu ekran görüntüsündeki “1″ nolu alana “Points to” alanına yonlendir.ganipara.com değerini girin. Daha sonra “Save” butonuna tıklayınız.

Godaddy Alan Adı Ayarlar

Bu işlem’den sonra Host (CNAME) kayıtları alanın da www yonlendir.ganipara.com şeklinde gözükmelidir.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra ganipara yönetici paneline giriş yapıp alan adınızı ganipara yönetim panelinize de eklemeniz gereklidir.

DNS kayıt değişikliklerin aktif olması alan adınınızın bulunduğu sağlayıcıya göre 24 saat’e kadar sürebilmektedir

Yine de yardıma ihtiyacınız mı var? Bize Ulaşın Bize Ulaşın